niedziela, 2 października 2011

New York, Nueva York, Nowy Jork !

Tak, miasto które nigdy nie śpi zdecydowanie jest mieszanką językową i kulturową. Stało się to wręcz jego cechą charakterystyczną. To nie Amerykanie, ale wszystkie narodowości tworzą niepowtarzalny klimat tego miasta. Obecnie, około 8 milionów mieszkańców mówi prawie 100 różnymi językami! Co spowodowało że Nowy Jork jest jedynym takim miejscem w swoim rodzaju?
Z pewnością jego zabudowa. Położenie miasta na wyspie Manhattan uniemożliwiło jego rozwój wszerz, a zmusiło do pięcia się w górę. Ten fakt, doprowadził do tego, że nie tylko finansowe "city" ale znaczna część budynków na Manhattanie jest bardzo wysoka. Również numerowany system alei i ulic jest charakterystyczny tylko dla Nowego Jorku. 
Kolejną rzeczą, jak już wspominałam, jest jego ogromne bogactwo kulturowe. Tutaj nikt nie poczuje się obco, pomimo tego, że będzie tu po raz pierwszy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będąc tam chociaż jeden dzień, z pewnością usłyszymy kogoś mówiącego w naszym ojczystym języku. Wielką zaletą jest również to, że można być sobą, ubrać się w najdziwniejszy sposób, a nikt nie będzie wytykał nas palcami :) 
13 000 żółtych taksówek, zajmujących czasami wszystkie pasy ruchu w jednym momencie, dodatkowo powodują, że NYC wygląda identycznie jak w filmach.
Oto kilka zdjęć z mojej jakże wspaniałej podróży do NYC, miasta, w którym się zakochałam od pierwszego wejrzenia, w którym pragnęłabym mieszkać !


"If You could get sunburn from electronic display, there would be a lot of red faces around Times Square"


Co tu dużo pisać... Uczucia ujrzenia Manhattanu po raz pierwszy nie da się opisać ! Tam po prostu trzeba być !
Z pewnością jest to najbardziej zaskakujące, niepowtarzalne, fascynujące i tętniące życiem miejsce na Ziemi.

4 komentarze:

 1. Wypadałoby, żeby pierwszy komentarz na Twoim nowym blogu należał do mnie ! Pierwszy post, i już mi się podoba ! Czekam, zarówno ja jak i reszta społeczeństwa na zdjęcia z cyklu fashion! Good Luck Girl <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow!SWietne zdjecia, tez chetnie bym odwiedzila NY:) Obserwuje i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, wow, wow, muszę przyznać, że niesamowicie Ci zazdroszczę, NY to miasto moich marzeń. Świetne zdjęcia;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Mmm..Subway sandwich .. miss that :) Not from New York , but I still miss :) Love that blocks with fire stairs :P

  OdpowiedzUsuń

Aby komentować, nie trzeba mieć konta na bloggerze, zachęcam więc wszystkich! Dzięki Wam, blog może stać się lepszy!